Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem” dla polskich i ukraińskich rodzin

Koncerty Roksany Węgiel i Kasi Wilk, pokazy strażackie i akcja „Pierogi ukraińskie, które niosą pomoc” – tak zapowiada się najbliższa niedziela na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 22 maja Caritas Poznań organizuje na terenie targów Festyn rodzinny "Bądźmy razem". To wydarzenie skierowane do polskich i ukraińskich rodzin, które gościmy w naszym regionie.

W programie m.in. koncerty Roksany Węgiel, Kasi Wilk, Zespołu Taraka czy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia przygotowali też  szeroką gamę gier i zabaw, warsztaty rolkowe, zajęcia piłkarskie, elektryczne gokarty, dmuchane zamki, wycieczki z przewodnikiem, loterię fantową z nagrodami, z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne, pokazy strażackie i strefę gastronomiczną. Będzie można również skorzystać z darmowych konsultacji medycznych.

Uczestnicy festynu będą mogli włączyć się w akcję „Pierogi ukraińskie niosą pomoc”. W majowe weekendy grupa wolontariuszek i wolontariuszy, w większości z Ukrainy, w restauracji Garden City, przygotowała aż dziesięć tysięcy pysznych ukraińskich pierogów. Podczas festynu będą je własnoręcznie gotować i podawać w porcjach po pięć pierogów z tradycyjną okrasą. Sprzedaż będzie prowadzona w od godziny 12.00 do wyczerpania zapasów. Każdy zainteresowany kupnem proszony będzie o przekazanie do puszek Caritas kwotę 10 zł za porcję. Zbiórka odbywa się tylko za pośrednictwem puszek, stąd prośba o posiadanie odliczonej gotówki.

- Akcja jest przykładem, iż razem możemy więcej. Grupa MTP i Garden City - organizatorzy akcji pozyskali wszelkie produkty potrzebne do przygotowania pierogów w formie darowizny od sponsora, zapraszając chętne Panie do przygotowania pierogów. Przy akcji dużym wsparciem okazała się współpraca z partnerami społecznymi: Fundacja Barka, PISOP i Caritas Poznań. Całkowity dochód ze sprzedaży specjałów zostanie przekazany dla beneficjentów Fundacji In_Spire. Za zebrane fundusze dzieci z Ukrainy zaczynające szkołę we wrześniu otrzymają od Fundacji wyprawki szkolne – mówi Katarzyna Mikielewicz, pomysłodawczyni i współorganizatorka akcji.

W tym roku Festyn odbędzie się już po raz 13. W poprzednich edycjach w wydarzeniu brało udział około 10-15 tys. osób.

Festyn jest okazją do spędzenia wspólnie czasu, a co za tym idzie pielęgnowania więzi rodzinnych, emocjonalnych i społecznych. W tym roku, wydarzenie ma również na celu integrację rodzin ukraińskich, które gościmy w naszym rejonie. Ma to być dobrze i miło spędzony czas również dla nich z dala od działań wojennych – dodaje wiceprezes Fundacji In_Spire, Natalia Urbańska – Guss.

W organizację festynu włączyła się Fundacja In_Spire, która w porozumieniu z Grupą MTP koordynuje część działań organizacyjno-technicznych, promocyjnych i gastronomicznych.

Darczyńcami współpracującymi z Fundacją przy realizacji tego wydarzenia są Grupa OLX i Konimpex Invest.

Wstęp jest bezpłatny

Data: 22 maja, godzina 12:00 - 18.00