Sześć tirów pomocy

Wypchane po brzegi ciężarówki przywiozły wszystko, co najbardziej przyda się uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Polsce. Pomoc pochodzi z mediolańskich targów – Fiera Milano.

Podczas Europejskiej Konferencji UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, która odbyła się na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich, po oficjalnym otwarciu wydarzenia, Natalia Urbańska-Guss, wiceprezes Fundacji In_Spire, opowiadała o wsparciu, jakie Grupa MTP udziela uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy – od udostępnienia budynków na punkt recepcyjny czy noclegownie po organizowanie seansów kinowych dla dzieci.

Po swoimi wystąpieniu udała się z przedstawicielami Fiera Milano do pawilonu 8 Międzynarodowych Targów Poznańskich, w którym od dziś mieści się magazyn Fundacji In_Spire. Jeden za drugim zaczęły wjeżdżać tam tiry z pomocą humanitarną, ufundowaną przez Fiera Milano.

Z Włoch przyjechały: jedzenie, plastikowe naczynia, chusteczki higieniczne, zabawki, pampersy, papier toaletowy, mleko w proszku, nowe ubrania dla dzieci i dorosłych, żele odkażające, wózki, zabawki, prześcieradła, ręczniki jednorazowe, pościel jednorazowa, artykuły szkolne.

- To pomoże wszystkim miejscom, w których są uchodźcy – mówi Natalia Urbańska-Guss. – Zapasy jedzenia czy ubrań szybko się kończą, więc z założenia chcemy się tymi darami podzielić, współpracując  z miastem, z organizacjami pozarządowymi i z miejscami, nawet mniejszymi, które przyjęły uchodźców i byłyby chętne do skorzystania z tych darów – dodaje.