Wizyty oficjalne

Luci Puttrich, Minister Spraw Federalnych i Europejskich Kraju Związkowego Hesja gościła w Poznaniu, by rozmawiać o sprawie kryzysu migracyjnego w Wielkopolsce.

Minister złożyła wizytę na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie pierwszą pomoc znajdują uchodźcy przybywający do Wielkopolski.

W spotkaniu z delegacją z Hesji wzięli udział m.in. wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz zarządy Grupy MTP i fundacji In_Spire. Minister odwiedziła Punkt Recepcyjny w hali nr 2, miejsce tymczasowego pobytu w halach nr 7 i 7A oraz centralny punkt zbiórki darów w pawilonie nr 4.

Kraj Związkowy Hesja, który od roku 2000 jest regionem partnerskim Województwa Wielkopolskiego, zaoferował leczenie chorych dzieci i rannych z Ukrainy w heskich szpitalach i centrach urazowych. – Nasi polscy przyjaciele są bezpośrednio dotknięci wojną na Ukrainie – powiedziała Puttrich przy okazji swojej podróży do Polski. W ciągu ostatnich 4 tygodniu do Polski przybyło już 2,2 mln mieszkańców Ukrainy, uciekających przed rosyjską agresją. – My, Hesja, wiemy z własnego doświadczenia, że ​​to wielki wysiłek. Wizyta jest więc wyrazem naszego szacunku i jednocześnie sygnałem solidarności - podkreśliła Puttrich.

Wizyta Miss Świata

Piękno ramię w ramię z Dobrem! Punkty przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy na terenie Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedziła nasza Miss Polonia Karolina Bielawska, która w 70. finale konkursu została najpiękniejszą kobietą świata - Miss World 2021.

Swojego wsparcia Karolina Bielawska udziela uchodźcom oraz wolontariuszom w Centralnym Punkcie Zbiórki Darów dla Ukrainy, w Punkcie Recepcyjnym oraz w Arenie, gdzie znajdują się tymczasowe miejsca zakwaterowania.